Avene Hydrance Optimale Serum

Avene Hydrance Optimale Serum

Değişen hava koşulları, sert ve rüzgarlı havalar, klima ve kaloriferlerin etkisi, bilgisayar başında geçirilen uzun zamanlar cildimizi oldukça zorluyor. Cildinize gerekli bakımı ve desteği sağlamak için özenli bir bakım ve kış aylarına ve cildinize uygun ürünler kullanmak doğru olacaktır.

kuru-cilt

Kış aylarında soğuyan havaya karşın, deri, vücut ısısının kaybolmaması, azalmaması için kan dolaşımını azaltır, ter ve yağ bezlerimiz daha yavaş çalışır. Kan dolaşımı yavaşladığında, cildin gereksinim duyduğu antioksidanları ve besleyici maddeleri alması zorlaşır. Bu da yetmez, cilt kuruluğu başlar. O da yetmez, cilt yağ kaybetmeye başlar. Tüm bunların birleşimi ise, cildin hassaslaşmasına, dış etkilere karşı kendisini koruyamamasına yol açar ve kaşınmaya, kızarmaya, renk değiştirmeye başlar. Lipid bariyeri dediğimiz koruyucu tabaka incelir. Cildin esnekliği azalır. Çatlamalar, pullanmalar görülür Belirtilen etkileri gösteren cildin erken yaşlanmaması için hiç bir sebep kalmamıştır. Cildin lipid tabakasının desteklenmesi gerekir. Cilt tipimizde değişikliğe uğradığından (örneğin yağlı ciltler soğukta daha az yağlanır, normal ciltler kurur, kuru ciltler ağrılı olacak kadar hassaslaşır) kışın cilt bakımı yaparken kullanılan cilt bakım ürünleri, yazın kullanılan cilt bakım ürünlerinden farklı olmalıdır. Kışın cilt bakımında kullanılan cilt bakım ürünlerinin besleyici değerleri daha yüksek olmalıdır

 

Eğer kışın cilt bakımına dikkat edilmez ise kırışıklık, çatlama, sarkma, leke gibi problemlerin yanı sıra cilt üzerinin giysiler, ter ve yağ salgısı ile sürekli örtülü olması yağ bezi hastalıklarının (akne, sebore, milium kistler) artmasına neden olabilir. Ayrıca lipofilik mantar hastalıkları pitriasis versikolor (samyeli hastalığı) ve nem artışına bağlı intertriginöz (vücuttaki kıvrım yerleri) bölge enfeksiyonları daha sık oluşabilir. Bu gibi sorunların önüne geçmek için Avene ürünleri arasındaki Hydrance Optimale Serum kullanabilirsiniz.

Hydrance-OPTIMALE-Serum

Hydrance OPTIMALE Serum
3 aktif içeriğin kombinasyonu ile desteklenmiştir.
– Termal su lipozomları: Termal suyu cilt hücrelerinin kalbine taşıyarak uzun süreli yayılma sağlar.
– 3D jel yapısı: Nem seviyesini düzenler, termal suyun cilt yüzeyinde tutulmasını sağlar.
– Yüksek konsantrasyonda termal su(%77): Rahatsızlık hissini yatıştırır.

Hydrance OPTIMALE Serum tüm cilt tipleri için uygundur.
Cildinize gerekli nem desteğini sağlamak için temizlenmiş cildinize parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kullandığınızda cildinizdeki gerginliği aldığını fark edeceksiniz. Kadife gibi ferahlamış bir cilde sahip olursunuz. Üzerine nemlendiricinizi kullanabilirsiniz. Cildiniz çok kuru ve nemsizse ürünü kullanmaya başladığınız ilk günlerde cildiniz kremi kolayca emecektir. İlerleyen günlerde cildiniz neme doydukça ürün kullanım aralığını cildinizin ihtiyacına göre gün aşırı olarak ayarlayabilirsiniz. İçinde barındırdığı % 70 oranındaki termal su sayesinde cildiniz mineral desteğide almış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir