Clinique Cilt Bakım Ürünleri Markası

Clinique Markasının Hikayesi

Clinique Cilt Bakım Ürünleri

Clinique’in markasının öyküsü 1967 yılında US Vogue dergisinin editörü Carol Phillips ile ünlü NewYork’lu dermatolog Dr. Norman Orentreich arasındaki röportaj sonrasında başlıyor.

Dr. Norman Orentreich

Dr. Orentreich güzellik endüstrisini dönüştüren basit bir fikri dile getirerek şu cümleyi sarf ediyor:

” Mükemmel cilt oluşturulabilir. “

O günlerde güzel bir cildin kaynağı, şanslı genler olarak görülürdü; bakım ürünleri ve makyaj ile daha mükemmel bir cilt oluşturmanın imkansız olduğu, yapılan bakımın ve makyajın sadece günlük geçici görünüm değişikliğinden ibaret olduğu düşüncesi hakimdi.  O röportaj sonrasında çıkan derginin kapağı yeni bir başlangıcın fitilini ateşlemiş oldu.

Ürünler cildinizi geliştirebilir! Doğduğunuz deriye sıkışıp kalmazsınız! Cildiniz değişebilir.

Dr Orentreich’in felsefesinin tüm dünyada kadınlar tarafından ilgi göreceğini öngöre vizyon sahibi Estee Lauder ailesi, Carol Phillips ile birlikte yeni bir ürün serisini hayata geçirmek üzere ilk ortak adımları atmaya karar verdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carol Phillips

Clinique felsefesi ve 3 basamak bakımı

1968’de günümüzde dünyaca ünlü 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi – günlük temizlik, peeling ve nemlendirme rutininin gündeme getirilmesi ile  Clinique markası doğmuş oldu. Sadece bir yıl sonra, Clinique ilk satış noktasını İngiltere’de açtı. Dermatologlar tarafından yaratılmış, alerji testleri yapılmış, bu seçkin güzellik ürünlerinin % 100 parfümsüz koleksiyonu dünyada bir ilk olmuştur. Clinique ürünleri halen Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilmekte ve tüm dünyadaki seçkin kozmetik mağazalarında zevk sahibi bakım severlere sunulmakta.

Clinique Cilt Bakım ürünlerini ce Clinique makyaj ürünlerini incelemek isterseniz dermoeczanem online dermokozmetik satış sitesini takip edebilirsiniz.

1976 yılında Clinique, erkeklerin farklı cilt bakımı ihtiyaçlarını tanımak ve onlara pratik, ulaşılabilir bir cilt bakımı sağlamak için adım atan ilk selektif kozmetik şirketi oldu. Erkek cildi ile kadın cildi arasında önemli farklar bulunmakta. En basit fark, elbette hormonsal farklılıklar. Doğal olarak erkek cildi daha yağlı ve sakal bıyık gibi ilave cilt unsurları mevcut. Bunun yanında kadınlar günlük makyaj kullanırken çoğu erkek için böyle bir alışkanlık yok. Bu nedenle erkeklerin  ihtiyaçları da farklı. Clinique bu alanda oldukça geniş bir ürün gurubuna sahip.

Clinique Men Erkek Bakım Ürünlerini serisini incelemek ve dilediğinizde online satın alabilmek için dermoeczanem sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm cilt bakımı ürünleri yanında Clinique markası ayrıca dünyanın en seçkinleri arasında yer alan  makyaj ürünlerini de tüketicilerle buluşturmayı başarmış bir kuruluş.

En çok tercih edilen Clinique cilt bakım ürünleri arasında Fondötenler, Rujlar, Nemlendirici kremler, güneşten korunma ürünleri, parfümler ve erkek bakım ürünleri serisi bulunmakta.

Sürekli kendini yenileyen, teknoloji ve bilimin yeniliklerini izleyen ve yeni teknolojiler geliştiren, dünyanın en önemli  selektif kozmetik markalarından birisi olan Clinique Markası Estee Lauder Company çatısı altında ticari faaliyetlerini  yürütmekte. Ülkemizde yaklaşık 400 noktada satışı yapılan Clinique Ürünlerinin kendi markasına ait 8 mağazası bulunmakta.

Kaynak: www.dermoeczanem.com/blog

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir