Couleur Caramel Organik Makyaj Ürünleri

ORGANİK MAKYAJ ÜRÜNLERİ

Kadınların hayatlarının önemli bir parçası olan cilt bakım ve kozmetik ürünleri  içeriklerinde barındırdıkları kimyasallar ve insan sağlığına zararlı maddelerden ötürü son yıllarda mercek altına alındı. Günümüzde artan kanser vakaları ve bu gibi ürünlerin kansorejen etkileri ile artık dünyada ve ülkemizde doğala dönüş yaşanıyor. Son yıllarda uzmanlar bu alanda son derece önemli adımlar atarak mineral makyaj ürünleri, organik makyaj ürünleri ve doğal makyaj ürünleri geliştirdiler. Çünkü artık bilinçlenen kadınlar ikinci bir cilt olarak tüm gün üzerinde taşıdıkları makyajın zararlarına maruz kalmak istemiyorlar!.

.caramel

Organik makyaj ürünlerinin farkı nedir?

Bir ürünün organik olabilmesi için, içeriğinin bütün üretim aşamalarında, taşımasından ambalajına kadar devlet tarafından belirlenen organik kriterlerine uygun olması gerekiyor. Bu cümleyi biraz daha açmamız gerekirse organik makyaj ürünleri içeriklerinde sentetik maddeler ve zararlı kimyasallar barındırmazlar. Hayvanlar üzerinde test edilmezler. Bir ürünün organik sertifikası alabilmesi için içeriğinin en az %95′inin bitkisel kaynaklı olması, tüm içeriğinin ağırlık olarak en az %10′unun organik tarım kaynaklı olması gerekiyor. Ülkemizde bu gibi ürünler sağlık bakanlığı tarafından denetimden geçirilerek eczanelerde tüketiciyle buluşuyor.

cleur-caramel

Ülkemizde organik makyaj ürünlerinden en çok tercih edileni Couleur Caramel markasıdır. Neredeyse yüzde yüze yakın organik ürünlerden imal ediliyor. Farklı ve neşeli ambalajları tamamen çevre dostu ve geri dönüştürülebilir ürünlerden üretilen bir markadır. Ürün gamında canlı ve doğal renkler kullanan Couleur Caramel markası sektöre girdiği günden bu yana hatırı sayılır bir kitleye hitap ediyor. Markanın ürünlerini www.dermomarket.com internet sitesinde inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir