Dermokozmetik Dünyası

Dermokozmetik Cilt Bakım Ve Makyaj Ürünleri

Hanımlar bakımlı ve güzel görünmek adına birçok farklı yöntem uygulamaktadırlar. Bunlar bazen estetik cerrahi girişimler bazen de sadece kozmetik ürünler ve makyajla sınırlıdır. Bu nedenle de cildin istek ve ihtiyaçlarına uygun, yeni ürünler tüketicinin kullanımına sunuluyor. Ancak bu ürünler arasında Dermokozmetik ürünler içerikleriyle farklı özelliklere sahiptirler. İlaç ve kozmetikler arasında yer alan bu ürünler, birçok yapay ürüne oranla çok daha sağlıklı, ciltle uyumlu ve etkindirler. Günümüzün vebası olarak nitelenebilecek kanser hastalığına davetiye çıkaran, içerikleri doğal olmayan kozmetik ürünleri kullanmak yerine dermokozmetik ürünleri tercih etmek daha doğru olacaktır.

dermokozmetikmakyaj

Günümüzde artık sadece kadınlar değil, erkekler de sağlıklı ve estetik görünmek için dönemin sunduğu bütün tıbbi ve teknolojik imkânlardan bilinçli olarak faydalanmak istemektedirler. Spor yapmak, sağlıklı ve dengeli beslenmek, antiaging (yaşlanma karşıtı) etkisi olan ürünler kullanmak, kozmetik ürünlere ilgi göstermek, hatta gerekirse estetik ve cerrahi müdahalelere başvurmak her zaman güncelliğini koruyan konulardır.

 

Sağlığına ve görünümüne dikkat eden kişiler mümkün olduğunca dermokozmetik ürünleri tercih etmektedirler. Kozmetik Latince kökenli bir kelime olan “cosmos” süs, güzellik anlamına gelmektedir. Güzel ve bakımlı olma isteği de bu ürünlere olan ilgiyi giderek artırmaktadır. 2004-2005 yıllarında dünyadaki en önemli büyüme %18’lik oranla kozmetik sektöründe görülmüştür. İnsanların eğitim ve gelir düzeyleri arttıkça kozmetiklere bakış açıları ve beklentileri de değişmektedir. Özellikle cilt sorunlarına yönelik olarak çözümler geliştiren dermokozmetik markalar hanımlara makyaj ve cilt bakımı imkanını aynı anda sunmaktadır.

kozmetik

Dermokozmetik ürünlerden bahsederken aklınıza gelecek ilk markalar, ülkemizde kullanımı en yaygın olan Avene, Bioderma, Ddf, Dermalogica, La Roche Posaydır. Dermokozmetik cilt bakım ürünleri cildinize ve sağlığınıza zarar verecek ürünler içermez. Bu sebeple bilinçli hanımların vazgeçilmez bakım ve makyaj ürünleri arasında yer alırlar.

Dermokozmetik ürünler etkinliği fazla olan kozmetik ürünlerdir. Bu ürünlerin içerikleri kozmetik ürünlere göre daha aktif, daha yüksektir. Bu nedenle konusunda uzman hekimler tarafından önerilmektedir. Bu ürünlerin cilt tedavisi ile ilgili bir hedefleri vardır. Örneğin akne tedavisi veya leke tedavisi ya da rozacea tedavisi gibi. Bu nedenle belirli miktarlarda ve belirli aralıklarla kullanılmaktadır. Dermokozmetik ürünlerin daha fazla aktif madde içermeleri yüzünden kozmetik ürünlere kıyasla raf ömürleri daha kısa olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir