el ve tırnak bakımı

Takma Tırnak Kullanımı

Ellerimiz en göz önünde olan ve sürekli bakım gerektiren en kıymetli organımızdır. Bayanlar için zerafet beyler için temizlik ve bakım simgesidir. Sürekli hareket halinde olmaları, soğuk, sıcak, su ve mikroplar gibi dış etkenlerle birebir temas etmeleri nedeniyle eller, yüze oranla daha çabuk yıpranıyor ve yaşlanıyor. Kışın soğukla, yazın da sıcakla her an temas halinde olan eller ve tırnaklara özenli bir bakım uygulaması gerektirir.

el

 

Güzel ve bakımlı eller, bize kendimizi her daim daha iyi hissettirir. Biraz yıprandıklarında hem hoş görüntü kaybolur hem de rahatsızlık hissi uyandırır. Özellikle ev işleriyle uğraşan hanımların elleri çok sık su ve deterjanla temas eder, bu da tahriş olmalarına yol açar. Bu şekilde ve diğer dış etkenler sayesinde eller nemini kaybeder ve çatlar, derisi tahrip olur. Zamanla eller gibi tırnaklarda gücünü kaybederek kırılmaya başlar. Tırnaklar yapı olarak yoğunlukla keratin adı verilen bir proteinden oluşur. Sağlıklı ve güzel tırnakların iyi beslenmeye olduğu kadar bakıma da ihtiyacı vardır. Eğer özel bir durum söz konusu ise ve acilen güzel görünen tırnaklara ihtiyacınız varsa takma tırnaklarda kolay kullanımı ve pratik oluşları sayesinde size kolaylık sağlayacaktır.

takma-tırnak

Takma tırnaklarınızı yerlerine takmadan önce orijinal tırnaklarınızın ojeden tamamen arındırılmış, temizlenmiş ve kuru bir şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Bunlar gerçekleştirilmediğinde tırnaklar tam olarak yerlerine oturmayacaklardır. Daha sonra takma tırnakların iç kısımlarına özel yapıştırıcısını uygulamalı ve tırnaklarınızın üzerine yerleştirmelisiniz. Eğer tırnaklarınıza oturmuyorsa uygun şekilde törpüleyerek daha iyi bir şekilde oturmasını sağlayabilirsiniz.

Tırnaklar takıldıktan sonra bir dakika boyunca bir miktar baskı uygulamalı ve böylece yapıştıklarından emin olmalısınız. Unutmayın ki en az yarım saat boyunca tırnaklarınızı kullanmamanız gerekiyor ve kullanırsanız tırnak yapıştırıcısının gevşemesi gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Takma tırnaklarınız gereğinden fazla uzun görünüyor ise onları yapıştırmadan önce boylarını kısaltabilirsiniz.

sarısiyah

Tüm bunların yanında takma tırnak kullanmak her ne kadar pratik ve kolay olursa olsun takma tırnağın altında kalan kendi tırnağınız nefes alamaz bu sebeple takma tırnağı gereğinden fazla elinizde kalmaması gerekir. Altta kalan gerçek tırnak zarar görüp sararmaya başlamadan önce takma tırnak çıkartılmalıdır. Takma tırnakları elinizi ılık su dolu bir kasede bir miktar bekleterek kolayca çıkarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir