Cilt Maskesi

Cilt Bakımı için Seaderm Kil Maskesi 

Cilt Bakımı için kullanılan bir çok farklı cilt maskesi mevcut. Her birinin kullanım alanı ve amacı farklı. Hassas ciltler için farklı, nemsiz ciltler için farklı ve yağlanma sorunu yaşayan ciltler için farklı tip ve özelliklerde cilt maskeleri kullanılır. Bu yazımda sizinle en son denediğim kil maskesi ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Kullandığım deniz kili içeren kil maskesi Seaderm  Cilt Bakım ürünleri markasına ait. Seaderm markası Belçika-Fransa Orijinli bir marka ve Türkiye’de Babe  cilt bakım ve Nvey Eco makyaj ürünlerinin dağıtımını da yapan Optimer firmasına bağlı Radix Pharma tarafından pazarlanmakta.

Seaderm Kil Maske
Seaderm Dead Sea Foaming Clay

 

Seaderm ürünleri uzun süredir ülkemizde mevcut olmasına rağmen ancak son zamanlarda aktif olarak çalışılmaya başlandı. Seaderm kil maskesini çok uzun zamandır bilmeme rağmen deneme fırsatı bulamamıştım. Cilt tipim  yağlıya eğilimli normal ve karma, bunun yanında kaşlarım ve burun kenarlarımda seboreik dermatit sorunu ve kızarıklıklarla boğuşuyorum. Cildim çok hassas olduğu için bir çok ürünü kullandığımda sorun yaşamaktayım. Zaman zaman aniden bastıran yetişkin aknelerim oluyor.

Seaderm ÖLü Deniz Çamuru içeren Kil maske uzun süredir aradığım sebum dengeleyici ve aydınlatıcı kil maske özelliklerinin tamamını taşıyor. Cildim çok hassas olmasına rağmen hiç bir probleme neden olmadan cildimi arındırdı ve 5 dakikalık bekleme süresinin ardından kolayca yüzümden temizlendi.

Bu kil maske  akne, sedef, seboreik dermatit ve pullanma sorunu yaşayan ciltler için son derece kullanışlı ve mükemmel arındırıcı aydınlatıcı özellikte.

Ürün içerisinde   ölü deniz çamuru, Moroccan Lava Kili, Sodyum lauryl sülfat ve koruyucu parabenler var. Paraben korkusu yaşayanlar için şu blogu okulamalarını tavsiye ediyorum . http://dermokozmetik-markalar.blogspot.com/2012/01/kozmetikte-paraben-efsanesi-ve.html    .  Hiç çekinmeden kullanabilirsiniz. Zira bu ürün her gün seve seve ağzımızı çalkaladığımız bir çok diş macunu ve gargaradan daha az paraben içeriyor.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir