Lekeli Ciltlere Özel Bakım

Lekeli Ciltlere Özel Bakım

Genellikle yüzde görülen kahverengi lekeler hormon düzeylerindeki değişimler, güneşe maruz kalma, genetik, yaş alma, stres, gebelik, doğum kontrol hapı kullanımı, doğru bakım yapılmayan sivilceler gibi pek çok farklı nedenle oluşabilmektedir. Bazı lekeler geçici bazıları kalıcı olabilir. Bu tip lekelerden korunmanın en iyi yolu düzenli beslenme ve yaz-kış güneşe çıkarken koruyucu faktörlü krem kullanmaktadır. lekeli ciltlere özel bakım uygulamak gerekmektedir.

leke

Güneş koruyucu olarak ecosert sertifikalı Coola güneş ürünlerini kullanabilirsiniz. Tamamen doğal ve güneş altında geçirilen aktif günler için tasarlanmış ürünlerden olan Coola Sport Spf45 Mango müthiş kokuları ve kullanım kolaylığı ile yaz aylarında koruyucu olarak kullanabilirsiniz. Eğer lekeler oluştuysa ve artık sizi rahatsız etmeye başladıysa bu sorunun üstesinden gelmenize olanak sağlayacak dermokozmetik ürünlerden yardım alabilirsiniz.

coola

Genç, sağlıklı bir cilt belli bir parlaklık, yumuşak bir doku ve homojen renk görünümü ile parlar. Zamanla çeşitli faktörler yüz derisinde değişiklik oluşturmak için birleşirler. Kişinin cilt yaşlanmasını etkileyen bu faktörler, genetik, sigara ve belki de en önemlisi güneşe maruz kalmak olabilir. Derinin çevre kaynaklı yaşlanma belirtileri cilt dokusu ve pigmentastondaki değişiklikler sonucu oluşur. Güneş ışınları birden derinizde yaşlılık lekeleri dediğimiz kalın dokular oluşturur ve bir zamanlar pürüzsüz olan cildiniz pul pul dökülmeye başlar.

 

Birçok markada lekeli ciltlere özel leke serileri vardır. Cilt lekeleri için uygulayacağınız leke bakımından kesin ve olumlu sonuçlar almak için, cilt lekelerinizin çeşidine göre leke bakım uygulamanız gerekmektedir. Lekeli ciltler, güneşe karşı oldukça hassas olduklarından her gün güneş koruyucu krem ve losyonları uyguladıktan sonra dışarıya çıkmalıdırlar. Lekelerinizin çeşidi hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz doktorunuzun önereceği ürünleri tercih edebilirsiniz. En fazla tercih edilen lekeli ciltler için bakım ürünleri arasında Neostrata markasının leke serisi ürünlerini deneyebilirsiniz. ABD kökenli bir firma olan Neostrata, aynı zamanda Exuviance gibi diğer markaların da sahibidir.

Leke bakımı konusunda pek çok markanın iddialı ürünleri vardır. Bu markalar içinde Neostrata’dan sonra Dr. Scheller Organic Wildrose Anti Age De-Pigment Care Day krem gelir. Dr. Scheller markası; organik yaban gülü ve çekirdeklerinin yağının özleriyle cilt yüzeyini dışarıdan içeriye doğru iyileştirir.

Cilt temizliğini leke karşıtı ürünlerle yapmak için, lekeli ciltlere özel olarak hazırlanan Isis Pharma Unitore 4 Yüz Temizleyici kullanabilirsiniz. Mikro granüler yapısı ile ciltten hasarlı ve lekeli tabakayı uzaklaştırır, cildi yeniler. Cilt lekelerinin azaltılmasına yardımcı olarak Vitamin E, Meyan kökü ekstresi, Sitrik Asit, Salisilik Asit ve Glikolik Asit içerir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir