Makyaj Malzemeleri Seçerken nelere dikkat Etmeliyiz?

Makyaj Malzemeleri seçerken Nelere dikkat etmeliyiz?

Kadınların güzellik tutkusu küçücük bir çocukken başlar. Annelerin topuklu ayakkabıları giyilir, aynanın karşısına geçip annelerin makyaj malzemeleri gelişigüzel yüze sürülür. Aslına bakarsanız yaradılışda var olan güzellik ve güzelleştirme dürtüsüdür bu.

makyaj

Makyaj hanımların dünyasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Sabah uykudan uyanır uyanmaz en azından bir rimel ve allık sürülür ve yalnızda olsanız aynanın karşısında kendinize gülümsemeniz bile size pozitif bir enerji verir. Gece makyajı yada özel bir gün için yapılan makyajda ise daha kusursuz bir görüntü elde etmek isteriz. Makyaj hayatımızda bu kadar önemliyken kullandığınız ürünleri neye göre yada nasıl seçmeliyiz? Gelin birlikte bu konuyu biraz irdeleyelim.

girl

Bu konuda öncelikle şunu söylemeliyiz, cildinize sürdüğünüz her şey yedikleriniz yada içtikleriniz gibi vücudunuza giriyor. Yani yediklerinizin seçimine dikkat ettiğiniz kadar cildinize sürdüğünüz ürünleri seçerkende dikkatli olmalısınız. Uygun fiyata sahipti diye içeriğini ve markasını bilmediğiniz ürünleri kullanmamakta fayda var. Bu ürünler cildinizin alerjik reaksiyon göstermesine yada tahriş olmasına sebep olabilir. Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygın olan mineral makyaj ürünleri, dermokozmetik cilt bakım ürünleri yada organik makyaj ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz. (Bu kategoriler arasındaki farklılıkları bir sonraki yazımızda detaylı olarak aktarmaya çalışacağız) . Bu ürünler içerik olarak temiz yani paraben yada petrokimyasal madde kullanılmayan ürünlerdir. Özellikle hamile olan hanımların bu seçimi yaparken daha dikkatli davranması önerilir.

Makyaj malzemesi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus son kullanma tarihleridir. Kullanım sıklığınıza göre ürün boyutunuzu ayarlayabilirsiniz. Çok sık tüketmediğiniz bir ürün ise küçük boyunu tercih edip belirtilen süre içinde tüketmeye özen gösterin. Cilt yapınız yağlı ise su bazlı , kuru ise yağ bazlı olan ürünleri kullanabilirsiniz. Fondöten seçimi biraz daha zordur ve Fondöten belki de çoğumuzun cildinde en uzun kalan makyaj ürünüdür. Sonuçta cildimizle en yakın temasta olan ürün odur. Bu yüzden dünyaca güvenilir, ismini kanıtlamış ve mümkünse çevrenizden olumlu yorumlar duyduğunuz markaları tercih edin Unutmayın makyaj malzemesi seçimi sadece güzelliğiniz için değil, cilt sağlığınız için de son derece önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir